Flott innsats på ASK-stafetten.

Postet av Fil Aks-77 den 2. Mai 2015

AKS-77 stilte med eit lag i klassen dame junior på ASK-Stafetten 1. mai. Dei sprang inn til ein flott 2.plass berre få sekund bak vinnaren Norna-Salhus.med på laget var Mariell Hellestveit, Evie K. Denckner, Maike Verhovstad og Ellida I. Røssvoll. Tida dei sprang på hadde gitt ein 3. plass i kvinner senior.
Resultat : Klasse: Kvinner junior

Nr Lag 1.Etappe 2. Etappe 3. Etappe 4. Etappe Tid
2 Norna_Salhus June Sebø Tveit Silje Lindstad Amalie Lekva Elise Søvik 06:31

Passering 01:00 02:36 05:59 06:31 06:31

Etappetid 01:00 01:36 03:23 00:32 06:31
15 AKS-77 Mariell Hellestveit Evie K. Denckner Maike Verhovstad Ellida I. Røssvoll 06:40

Passering 01:05 02:44 06:07 06:40 06:40

Etappetid 01:05 01:39 03:23 00:33 06:40
5 Haugesund Lene Charlotte Wee Lena S. Vik Kristine Dommersnes Elina Røvang 06:41

Passering 01:06 02:44 06:08 06:41 06:41

Etappetid 01:06 01:38 03:24 00:33 06:41
6 Osterøy Tina T.Hæggernes Sigrid Bru Reigstad Annelin Lunde Silje K. Hanstveit 07:10

Passering 01:12 03:00 06:35 07:10 07:10

Etappetid 01:12 01:48 03:35 00:35 07:10
1 Fri Michelle Fenne Julie Viken Ane Rolland Tina Tunes 07:13

Passering 01:11 02:50 06:37 07:13 07:13

Etappetid 01:11 01:39 03:47 00:36 07:13
16 Ask Kathrine Ingvaldsen Martine Villanger Martine E Heggøy Frida Hopland 07:22

Passering 01:05 02:51 06:50 07:22 07:22

Etappetid 01:05 01:46 03:59 00:32 07:22
4 Gneist Maren Lillefosse Maria Tyssebotn Veslemøy Haugsdal Anna Evensen 07:38

Passering 01:04 03:09 07:06 07:38 07:38

Etappetid 01:04 02:05 03:57 00:32 07:38




























Klasse: Kvinner senior

Start 14.05
Rekord: BFG Fana 6.12 (2014)







Nr Lag 1.Etappe 2. Etappe 3. Etappe 4. Etappe Tid
26 Gneist Malin Olsen Renate Lie Martine E. Borge Monika Benserud 06:20

Passering 01:02 02:35 05:51 06:20 06:20

Etappetid 01:02 01:33 03:16 00:29 06:20
20 Haugesund Margrete Baustad Vilde Henriksen Hanne Steinstø Maria Krogdahl 06:35

Passering 01:03 02:41 06:03 06:35 06:35

Etappetid 01:03 01:38 03:22 00:32 06:35
33 Gular Mia Bjørlykke Solbjørg Vedde Gunn Nyland Anna Sommervold 07:03

Passering 01:00 02:43 06:32 07:03 07:03

Etappetid 01:00 01:43 03:49 00:31 07:03
32 Osterøy 1 Siri Hauge Ingeborg Markussen Karoline Loftås Trine Rongved 07:22

Passering 01:15 03:16 06:47 07:22 07:22

Etappetid 01:15 02:01 03:31 00:35 07:22
71 Varegg 2 Christina Hopland Sara Færø Linda O. Løland Svanhild Båtnes 07:32

Passering 01:07 02:59 06:55 07:32 07:32

Etappetid 01:07 01:52 03:56 00:37 07:32
46 Ask Karina Strømsnes Anna Hopland Christine Villanger Michelle Lavik 07:37

Passering 01:10 02:57 07:01 07:37 07:37

Etappetid 01:10 01:47 04:04 00:36 07:37
38 NHHI Friidrett 1 Lene Standal Anniken England Emilie Hallerud Anne B. Jensen 07:40

Passering 01:12 02:55 07:07 07:40 07:40

Etappetid 01:12 01:43 04:12 00:33 07:40
55 Varegg 1 Tone Johnsen Elisabeth Kock Elisabeth Vik Pinar Heggernes 07:46

Passering 01:19 03:19 07:02 07:46 07:46

Etappetid 01:19 02:00 03:43 00:44 07:46
43 NHHI Friidrett 2 Malin Johannessen Maria Hestetun Malin Pettersen Judith Wetteland 07:56

Passering 01:16 03:25 07:18 07:56 07:56

Etappetid 01:16 02:09 03:53 00:38 07:56
35 Osterøy 2 Synnøve Slettebakken Marit Iren Reigstad Herdis Helle Karoline Vik 08:06

Passering 01:12 03:08 07:23 08:06 08:06

Etappetid 01:12 01:56 04:15 00:43 08:06




























Klasse: Kvinner veteran

Start:14.05
Rekord: Osterøy 6,53 (2010)







Nr Lag 1.Etappe 2. Etappe 3. Etappe 4. Etappe Tid
56 Ask Gudrun Nilsen Gro Johnson Hildegunn Enes Anne Gry Tveit 07:21

Passering 01:06 02:53 06:43 07:21 07:21

Etappetid 01:06 01:47 03:50 00:38 07:21
51 Varegg 1 Cahtrine Haugstvedt Hanne Liland Nancy Sommer Trude F. Eriksen 07:50

Passering 01:17 03:17 07:12 07:50 07:50

Etappetid 01:17 02:00 03:55 00:38 07:50






















Klasse: Menn veteran

Start: 14.30
Rekord: BFG Fana 15.53 (1998)











Nr Lag 1.Etappe 2. Etappe 3. Etappe 4. Etappe 5.Etappe 6.Etappe Tid i mål
9 Osterøy Sigbjørn Reigstad Terje Simmenes Arne Reigstad Bjarte Vik Kjetil Monstad Tore Hannisdal 16:52

Passering 01:39 05:21 06:18 11:17 14:51 16:52 16:52

Etappetid 01:39 03:42 00:57 04:59 03:34 02:01 16:52
11 Ask 1 Roald Stamnesfet Christer Vonheim Bjørn Fluge Anders Dræge Oddvar Moldestad Geir Johnson 17:17

Passering 01:40 05:33 06:29 11:38 15:23 17:17 17:17

Etappetid 01:40 03:53 00:56 05:09 03:45 01:54 17:17
3 Varegg 1 Kristian Simonsen Karl-M. Tobiassen Frank Heggernes Mats Steinsland Mats M.Andersen Christian Holter 18:06

Passering 01:46 05:49 06:51 12:31 16:12 18:06 18:06

Etappetid 01:46 04:03 01:02 05:40 03:41 01:54 18:06
14 Ask 2 Johan Bergersen Ronny Søraa Erling B. Juvik Sigbjørn Innselset Per Einarsen Bjørn Villanger 20:21

Passering 02:06 06:26 07:41 13:36 17:53 20:21 20:21

Etappetid 02:06 04:20 01:15 05:55 04:17 02:28 20:21































































Klasse: Menn superveteran

Start: 14.30
Rekord: Ask 16.38 (2002)











Nr Lag 1.Etappe 2. Etappe 3. Etappe 4. Etappe 5.Etappe 6.Etappe Tid i mål
16 Varegg Torsten Frantzen Jan F. Morken Svein Ove Båtnes Jan Skorpeide Kåre Hansen Jostein Sørhaug 18:14

Passering 01:47 05:52 06:50 12:28 16:11 18:14 18:14

Etappetid 01:47 04:05 00:58 05:38 03:43 02:03 18:14
8 Varegg Freddy Mossestad Geir Lindberg Magne Aunebakk Bjørn Harold Øystein Bruun Bjarne Ludvigsen 18:37

Passering 01:49 06:04 07:07 12:38 16:42 18:37 18:37

Etappetid 01:49 04:15 01:03 05:31 04:04 01:55 18:37
19 Ask Stig M. Villanger Pål Villanger Bård Sandal Tore Nymark Eilif Villanger Bjarne O. Lyngbø 19:20

Passering 01:51 06:12 07:16 12:59 16:58 19:20 19:20

Etappetid 01:51 04:21 01:04 05:43 03:59 02:22 19:20






















































Klasse: Kvinner senior (6.etp)

Start: 14.30
Rekord: Skjalg 17.33 (1989)




















Nr Lag 1.Etappe 2. Etappe 3. Etappe 4. Etappe 5.Etappe 6.Etappe Tid i mål
23 Gular Kari Herting Ingrid Folvik Live Hilton Kjersti Fresvik Frida Sommervold Anne Dolvik 18:09

Passering 01:56 05:46 06:44 12:10 16:07 18:09 18:09

Etappetid 01:56 03:50 00:58 05:26 03:57 02:02 18:09
24 Varegg Bertine Færø Sara-R. Linde ChristineR. Hansen Christina Hopland Gro Svendal Caroline Christie 18:39

Passering 01:57 06:06 07:10 12:29 16:37 18:39 18:39

Etappetid 01:57 04:09 01:04 05:19 04:08 02:02 18:39
21 Gneist Martine B. Eikemo Elina Drivenes Michelle Heggeland Ingvild Myking Thea Sletthaug Ingrid Johanessen 18:51

Passering 01:48 06:05 07:09 12:37 16:44 18:51 18:51

Etappetid 01:48 04:17 01:04 05:28 04:07 02:07 18:51













































Klasse: Menn Klasse junior

Start: 15.05
Rekord: Gular 15.05 (2009)











Nr Lag 1.Etappe 2. Etappe 3. Etappe 4. Etappe 5.Etappe 6.Etappe Tid i mål
44 Gneist 1 Vegard Albrigtsen Jens Åstveit Henrik Almenningen Henrik I. Gravdal Anders Bjørndal Kristoffer Blücher 15:37

Passering 01:35 05:08 06:01 10:47 14:02 15:37 15:37

Etappetid 01:35 03:33 00:53 04:46 03:15 01:35 15:37
39 Gneist 2 Steffen Boga Ole M. E Røssland Aleksander Lie Stian Nordheim Thomas Blucher Andreas Jensen 16:27

Passering 01:37 05:21 06:13 11:08 14:42 16:27 16:27

Etappetid 01:37 03:44 00:52 04:55 03:34 01:45 16:27
48 Ask Anders Johnson Daniel Einarsen Daniel A. Johnsen Magnus E.Heggøy Ole Lyngbø Marius Fauskanger 16:33

Passering 01:44 05:20 06:11 11:15 14:46 16:33 16:33

Etappetid 01:44 03:36 00:51 05:04 03:31 01:47 16:33
47 Norna-Salhus Mats Nordanger Bjørn R.Lundberg Salumu Kasafalli Jørgen Tvedt Torbjørn Espeseth Jon H. Bugge 16:53

Passering 01:36 05:22 06:12 11:17 14:53 16:53 16:53

Etappetid 01:36 03:46 00:50 05:05 03:36 02:00 16:53
46 Fri Tage U. Weiseth Sondre Amundsen Niklas Rutle Jonas Storsæter Jahn B.Eriksen Joel Rørbaken 18:21

Passering 01:42 05:47 06:52 12:16 16:26 18:21 18:21

Etappetid 01:42 04:05 01:05 05:24 04:10 01:55 18:21



























Klasse: Menn Klasse A

Start: 15.05
Rekord: Tjalve 14.37 (1997)











Nr Lag 1.Etappe 2. Etappe 3. Etappe 4. Etappe 5.Etappe 6.Etappe Tid i mål
29 Gular 1 Ivar Stefansson Magnus S.Hjellum Leonard Nesheim Per Svela Odd A. Grimsbø Torbjørn Lysne 15:18

Passering 01:32 05:05 05:54 10:28 13:41 15:18 15:18

Etappetid 01:32 03:33 00:49 04:34 03:13 01:37 15:18
25 Haugesund Jon A. Rasmussen Mats Hauge Kristian Magnussen Morten Velde Ole M. Tersdal Marius E. Salvanes 15:31

Passering 01:34 05:06 05:53 10:33 13:51 15:31 15:31

Etappetid 01:34 03:32 00:47 04:40 03:18 01:40 15:31
27 Norna-Salhus Sebastian Perez Erik Hovlandsdal Per Magnus Solli Svein Roar Kvamme Negussu S Betelu Yeimer L Garcia 15:32

Passering 01:45 05:08 05:59 10:34 14:03 15:32 15:32

Etappetid 01:45 03:23 00:51 04:35 03:29 01:29 15:32
30 Gular 2 Tomas Windheim Anders Stande Magnus Steinstø Martin Finne Kjetil Måkestad Vidar Dahle 15:34

Passering 01:40 05:11 06:05 10:53 13:58 15:34 15:34

Etappetid 01:40 03:31 00:54 04:48 03:05 01:36 15:34
35 Varegg Jonas Gjesdal Jo-Harald Færø Haakon V.Aunebakk Halfdan-E.Færø Andreas Bratli Daniel Instanes 15:45

Passering 01:31 05:09 06:07 10:43 14:01 15:45 15:45

Etappetid 01:31 03:38 00:58 04:36 03:18 01:44 15:45
37 Osterøy Markus Markmanrud Trygve F.Mjelde Kjetil Stokke Per H.H.Johansen Jozef Zygmuntovic Martin Kåstad 15:54

Passering 01:38 05:03 05:58 10:51 14:18 15:54 15:54

Etappetid 01:38 03:25 00:55 04:53 03:27 01:36 15:54













































Klasse: Menn Klasse B

Start 15.05
Rekord: Gular 15.13 (2005)











Nr Lag 1.Etappe 2. Etappe 3. Etappe 4. Etappe 5.Etappe 6.Etappe Tid i mål
43 Varegg Øyvind M.Lund Henrik Angermund Calle M. Lund Trygve Andresen Lars O.Haaheim Lorenz Linde 16:39

Passering 01:41 05:31 06:27 11:23 14:50 16:39 16:39

Etappetid 01:41 03:50 00:56 04:56 03:27 01:49 16:39
38 Gular Knut Haukeland Lars Røttingen Bjarne Kleivane Jens Bøhmer Viljar Solbakken Eirik Myrmel 17:04

Passering 01:38 05:30 06:28 11:26 15:15 17:04 17:04

Etappetid 01:38 03:52 00:58 04:58 03:49 01:49 17:04












Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc